Cumhurbaşkanı Gül sancak teslim törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in de katıldığı Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesindeki 5’nci Kolordu İstihkam Alay Komutanlığı Karadağ Kışlası’nda yapılan sancak devir teslim merasimi askeri geçişle başladı. Törende alay tarihçesinin okunmasının hemen peşinden İstihkam Alay Komutanı Albay Fikri Kayhan Akın’ın özgeçmişi okundu. Sancak, edilen yemin ile birlikte Cumhurbaşkanı Gül tarafından İstihkam Alay Komutanı Albay Fikri Akın’a teslim edildi.

Sancağın mukaddes bir varlık olduğunu ve TSK’nın haysiyet timsali olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Gül, “Size ve istihkam alayının mensuplarına mukaddes bir emaneti tevdi etmek üzere aranızdayım. Bu sancak mukaddes bir varlıktır. Bu sancak TSK’nın haysiyet timsalidir. Türk ordusu tarihi süresince sancağını savunmuş ve uğrunda binlerce şehit vermiştir. Sizin de onun asil rengine kir getirmeyeceğinizden eminim. Bu mukaddes emaneti Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olarak size teslim ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Tören, sancağın teslim tutanağının Cumhurbaşkanı Gül tarafından imzalanmasının hemen peşinden merasim geçişi ile son buldu. Törene Cumhurbaşkanı Gül ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel’in yanı sıra Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sıhhat Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, 1. Silahlı güç Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş, 5. Kolordu Komutanı Tahir Bekiroğlu, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ve çok sayıda askeri personel ile protokol azaları katıldı.

RAHİM TAŞKIN – ŞAHİN GİN

Bir önceki yazımız olan Hotar: '3 çocuk Başbakan’ın fantezisi değil' başlıklı makalemizde 3, başbakanın ve çocuk hakkında bilgiler verilmektedir.