Hotar: ‘3 çocuk Başbakan’ın fantezisi değil’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, “Sayın Başbakanımız 3 çocuk diyor ya, o onun fantezisi değil. Bu, ülkemizin şu anki nüfus sayısını müdafaa etmek için ilmi bir gerçeğin ifadesidir” dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Tülay Bakır’ın örgütlü ettiği “Kadın Öğretim Üyeleriyle Halk Konferansı” Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. “Türkiye’de Demografik Eğilimler ve Muhtemel Etkileri” konulu

Konferansa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar konuşmacı olarak katıldı.

Prof. Dr. Nükhet Hotar yaptığı konuşmada ülkede iş mevzunun olmadığını ileri sürerek, “Türkiye’de bir hayli şehirde görevim dolayısıyla iyi biliyorum. Eleman arayan ilanları var. Başka bir söylemle ‘iş yok’ diye bir şey yok. Orada biraz biz parti olarak bu sosyal yardımları abarttık herhalde. Başka bir söylemle oturduğu yerde bakım parası, özürlü maaşı, yaşlılık maaşı, sosyal yardım, odundu, kömürdü, kaymakamlıktı diye insanlar gidip çalışıp rahatım bozulsun diye bakmıyorlar maalesef. Bilhassa inşaat, gıda ve tekstil alanında personel ihtiyacı var. Türkiye genelinde iş yok diye bir şey yok. Çalışmak istemeyen personel var bence. Bu ilmi bir gerçek. Sıradan bir gazete alıp bakın iş ilanları var. İşe göre eleman, elemana göre iş yok” diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘3 çocuk’ isteğine destek veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, “1970’lerden sonra nüfus sayımız artıyor lakin nüfusumuz içinde çocuk oranımız yüzde 48’lerden yüzde 29’lara kadar azalmış durumda. Sayın Başbakanımız 3 çocuk diyor ya, o onun fantezisi değil. Başka bir söylemle hiç birimizin hayali de değil. Bu, ülkemizin şu anki nüfus sayısını müdafaa etmek için ilmi bir gerçeğin ifadesidir. Üç çocuk söyleminde bulunan bir iktidarın bu politikasını destekleyecek argümanları da geliştirmesi tabii ve beklenir. Şu anda alakalı bakanlıkların üzerinde çalıştığı bir bölümünün uygulamaya dönüşen bir bölümünde dönüşmeyi bekleyen hususlar var. Bununla alakalı ehemmiyetli konular hazırlanıyor” şeklinde konuştu.

Katkı ve katılımlarından dolayı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar’a teşekkür eden AK Parti Samsun Milletvekili Tülay Bakır, “17 ilçemizde yürüttüğümüz ‘Kadın Öğretim Üyeleriyle Halk Konferansı’nın bir serisine sevgili hocam AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar’la yapma imkanı bulduk. Kabul ederek bizimle buluştu. Kendilerine ben çok teşekkür ediyorum. Takriben olarak bu vakte kadar 45 hocamız bize bu konuda konferanslar verdi” açıklamasında bulundu.

Düzenlenen konferansa ayrı olarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, belediye meclis üyeleri, partililer ve davetliler katıldı.

Bir önceki yazımız olan Zeybekçi: 'Gerekirse Irak’taki tüm vatandaşlarımızı tahliye ederiz' başlıklı makalemizde ederiz, gerekirse ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.